Jak pečovat o sedací soupravu

3 tipy, aby sedačka vypadala pořád jako nová

 

Sedací souprava tvoří nedílnou součást každého obývacího pokoje. Aby se stala jeho ozdobou na dlouhou dobu, musíte o ni pečovat a chránit ji před poškozením. Jak to udělat, aby pořád vypadala jako nová, působila reprezentativně a nebylo na ní znát, že patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším kouskům v domácnosti?

 

Chovejte se k ní šetrně

Pozornost věnujte už tomu, kam sedací soupravu v prostoru umístíte. Neměla by stát blízko topení ani krbu, protože přílišné teplo jí nesvědčí a mohlo by ji rychle poškodit. Alespoň třicet centimetrů od tepelného zdroje je minimum. Dvojnásob to pak platí v případě kožené sedačky, která v důsledku horka může popraskat. Neprospívá jí ani přímé sluneční záření, které může způsobit blednutí barev. Předem si promyslete, kde jí to bude nejlépe „pasovat“, ať s ní neposouváte z jednoho místa na druhé a zbytečně tak neriskujete její odření, poškrábání či další šrámy, které by nenávratným způsobem poškodily její vzhled.

 

Chraňte ji

Při pořizování pohovky nezapomeňte vzít v úvahu všechny členy, s nimiž sdílíte vaši domácnost. A nejde jen o děti, ale i o vaše čtyřnohé chlupaté mazlíčky. S nimi totiž může dojít k drobné nehodě ani nebudete vědět jak. Jeden nestřežený okamžik a sedačka je poznamenaná skvrnami od jídla, pití nebo poškrábaná od ostrých drápků vašich zvířecích kamarádů. Neznamená to ale, že byste ji museli obalovat igelitem, aby náhodou nepřišla k úhoně. Stačí jen vybrat tu správnou, která hravě odolá dovádění vašich nejmilejších.

 

Pečujte o ni

Péče o sedací soupravu se odvíjí od materiálu, z něhož je vyrobená. Čalouněnou sedačku pravidelně každý týden vysávejte, aby se v ní nehromadil prach, nečistoty a nedělaly se na ní žmolky. Kromě této běžné údržby jí jednou ročně vyčistěte důkladněji za pomoci speciálních prostředků nebo suché pěny. Koženou sedačku utřete jednou týdně navlhčeným hadříkem, který nejen zachytí prach, ale zároveň udrží kůži dostatečně vláčnou. Každého půl roku jí pak dopřejte ošetření pomocí speciálních pečujících prostředků na kůži. A uvidíte, že na ní nikdo nepozná, jak dlouho už vám v obýváku dělá společnost!

 

sofa-184551